Odborný útvar NIPOS

Neprofesionální umělecké aktivity dospělých
a estetické aktivity dětí a mládeže

Kontakt: NIPOS-ARTAMA • P.O.Box 12 • Fügnerovo nám. 5 • 120 21 Praha 2
telefon: 221 507 953-4 • e-mail: artama@nipos-mk.cz

English summaryAbout NIPOS


Zpět na úvodní stránku

Dětské divadlo, přednes,
dramatická výchova

Kontakt: Mgr. Jakub Hulák • telefon: 221 507 969 • mobil: 778 702 490 • mobil: 605 948 056 • e-mail: hulak@nipos-mk.cz
ARTAMA >> Dětské estetické aktivity >> Dětské divadlo, přednes, dramatická výchova >> Semináře a dílny >> Dramatická výchova ve škole

Dramatická výchova ve škole Jičín – program dílny a přehlídky

18. celostátní dílna dramatické výchovy

Jičín 19.–25. září 2013

PROGRAM

Čtvrtek 19. 9.  
18.00–21.00 prezence (K-klub, Valdštejnovo nám. 99)
21.00 zahájení dílny a úvodní informační schůzka (K-klub)
Pátek 20. 9.  
9.00–18.00 práce v seminárních třídách
Sobota 21. 9.  
9.00–12.30 práce v seminárních třídách
15.00 přehlídka dětských divadelních souborů a dětských recitátorů (K-klub)
20.00 beseda o vystoupeních dětských souborů a dětských recitátorů (K-klub)
Neděle 22. 9.  
9.00–18.00 práce v seminárních třídách
Pondělí 23. 9.  
9.00–18.00 práce v seminárních třídách
Úterý 24. 9.  
9.00–18.00 práce v seminárních třídách
20.00 závěrečný večer (K-klub)
Středa 25. 9.  
9.00–13.00 uzavření práce v seminárních třídách
   

 PŘEHLÍDKA DĚTSKÝCH DIVADELNÍCH SOUBORŮ A DĚTSKÝCH RECITÁTORŮ

Sobota 21. září, od 15 hod.

RECITÁTOŘI

Filip Sedláček (Jablonec nad Nisou, příprava: Jitka Knížková) – 2. kategorie
Jiří Žáček: Ušaté torpédo

Vlastimil Kaňka (Praha 3, příprava: Aleš Kaňka) – 3. kategorie
Daniil Charms (překlad Václav Daněk): Truhlář Kušakov

Bára Květová (Stráž u Tachova, příprava: Jana Květová) – 3. kategorie
Svatopluk Hrnčíř: Těžké je být básníkem

Hana Vítová (Praha 9, příprava: Ivana Sobková) – 3. kategorie
Miloš Macourek: Dopis a známka

Matěj Šumbera (Havířov, příprava Pavla Masaříková) – 4. kategorie
Karel Bartuška: Relativnost pohybu a klidu

Emma Ulovcová (Praha 5, příprava: Ivana Sobková) – 4. kategorie
Alice B. Coatsová: Horác

Jan Kňážek (Bartošovice v Orlických horách, příprava Jiří Macoun) – 4. kategorie
Petr Rákos: Korvína čili Kniha o havranech (úryvek z knihy)

PŘEDSTAVENÍ

ZŠ Rousínov (ved. Michaela Kyjovská)
Perníková chaloupka
Předloha: Božena Němcová: Perníková chaloupka (z knihy České národní báchorky a pověsti)
Dramatizace a režie: Michaela Kyjovská

Skorojoj, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř (ved. Jarka Holasová)
Císařovy nové šaty
Předloha: Hans Christian Andersen: Císařovy nové šaty
Dramatizace a režie: Jarka Holasová a soubor

Tři boty, Třebotov (Václava Makovcová a Jana Barnová)
Nu, vot!
Předloha: Žabka carevna (z knihy Krása nesmírná, převyprávěla Irina Karnauchovová, přeložila Zdeňka Psůtková)
Dramatizace a režie: Václava Makovcová, Jana Barnová

Bezefšeho, ZUŠ Turnov (Alena Tomášová)
Líza
autorské představení
režie: Alena Tomášová a Romana Zemenová

Bechyně (František Oplatek)
Nerudárium
Předloha: Jan Neruda: O měkkém srdci paní Rusky, Doktor Kazisvět, Jak si pan Vorel nakouřil pěnovku (z knihy Povídky malostranské, Praha: Albatros, 1970)
Dramatizace a režie: František Oplatek

Vloženo 20. 09. 2013 v 15:46 do kategorie Archiv, Dramatická výchova ve škole.

Zhlédnuto 318 krát, z toho dnes 1 krát.