Odborný útvar NIPOS

Neprofesionální umělecké aktivity dospělých
a estetické aktivity dětí a mládeže

Kontakt: NIPOS-ARTAMA • P.O.Box 12 • Fügnerovo nám. 5 • 120 21 Praha 2
telefon: 221 507 953-4 • e-mail: artama@nipos-mk.cz

English summaryAbout NIPOS


Zpět na úvodní stránku

Dětské divadlo, přednes,
dramatická výchova

Kontakt: Mgr. Jakub Hulák • telefon: 221 507 969 • mobil: 778 702 490 • mobil: 605 948 056 • e-mail: hulak@nipos-mk.cz
ARTAMA >> Dětské estetické aktivity >> Dětské divadlo, přednes, dramatická výchova

Dramatická výchova ve škole, Jičín – program dílny a přehlídky

PROGRAM

Čtvrtek 17. 9.
18.00–21.00           prezence (K-klub, Valdštejnovo nám. 99)
21.00                         zahájení dílny a úvodní informační schůzka (K-klub)

Pátek 18. 9.
9.00–18.00             práce v seminárních třídách

Sobota 19. 9.
9.00–12.30             práce v seminárních třídách
15.00                        přehlídka dětských a mladých divadelních souborů a dětských recitátorů (K-klub)

Neděle 20. 9.
9.00–18.00             práce v seminárních třídách

Pondělí 21. 9.
9.00–18.00             práce v seminárních třídách

Úterý 22. 9.
9.00–18.00             práce v seminárních třídách
20.00                        závěrečný večer (K-klub)

Středa 23. 9.
9.00–13.00             uzavření práce v seminárních třídách


SEMINÁRNÍ TŘÍDY A JEJICH LEKTOŘI

1 – Dramatická výchova a hry pro kooperaci ve výuce věkově heterogenních skupin
(Lektorka: TINTTI KARPPINEN, přední osobnost finské dramatické výchovy)

2 – Divadelní maska
(Lektorka: ALŽBĚTA FERKLOVÁ, pedagog PedF UK, učitelka MŠ a ZŠ)

3 – Slovo – obraz – příběh
(Lektor: JAROSLAV PROVAZNÍK, pedagog katedry výchovné dramatiky DAMU)

RECITÁTOŘI, SOUBORY, INSCENACE

Josef Mařík (Choteč, příprava: Václava Makovcová) – II. kategorie DS
Marcello D´Orta: Které zvíře máte nejraději?

Amálie Nováková (Praha 8, příprava: Ivana Sobková) – II. kategorie DS
Jan Vladislav: O polévce z králíka

Natálie Finsterlová (Jevíčko, příprava: Jiřina Finsterlová) – III. kategorie DS
Karel Čapek: Bajky
Radovan Krátký: Kocourkovské povídačky

Filip Chroustovský (Nové Město na Moravě, příprava: Kateřina Šteidlová) – III. kategorie DS
James Moloney: Pravda o vačicích
Jiří Kolář: Proč musí být deštníkáři

Dominik Jasovský (Jindřichův Hradec, příprava Marcela Fenclová) – III. kategorie DS
Alan Marshall: Už zase skáču přes kaluže (úryvek z knihy)
Daniela Fischerová: Skladatelův sen

Matouš Benda (Třebíč, příprava Markéta Nekudová) – IV. kategorie DS
Petr Šabach: Hovno hoří
Père René-Luc: Vychoval mě gangster (úryvek z knihy)

Jiří Fencl (Jarošov nad Nežárkou, příprava František Oplatek) – IV. kategorie DS
Jonas Jonasson: Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (úryvek z knihy)
Ivan Wernisch: Líná kachna

Karla Tomanová (Prostějov, příprava Hana Šprynarová) – I. kategorie WP
Daniil Charms: Brrrm Brrrrm Brrrm!

Matěj Šumbera (Havířov – Podlesí, příprava Pavla Masaříková) – I. kategorie WP
Ray Bradbury: Klidný podvečer

Taneční studio Light při ZUŠ Na Popelce, Praha 5 (ved. Lenka Tretiagová)
Pan Brum a jeho dům
Předloha: Paul Groves: Pan Cecil Brum a jeho dům
Dramatizace a režie: Lenka Tretiagová

Bezejména, 4. B, ZŠ Aloisina Výšina, Liberec (ved. Jana Dotřelová)
Já se nechtěl stěhovat
Předloha: Daniela Krolupperová: Já se nechtěl stěhovat
Dramatizace a režie: Jana Dotřelová a soubor

Týnom-Tánom, ZUŠ J. Kličky, Klatovy (ved. Markéta Lukášová)
Zakázané holky
Předloha: Hana Bořkovcová: Zakázané holky
Dramatizace a režie: Markéta Lukášová a Vladimír Kábrt

Střípek, Plzeň – skupina Šafrán
Bílobílý svět
Předloha: básně a krátké prózy Daniela Heviera
Vytvořili a hrají: Šárka Chvalová a František Kaska

Vloženo 18. 09. 2015 v 11:40 do kategorie Archiv, Dětské divadlo, přednes, dramatická výchova, Dramatická výchova ve škole.

Zhlédnuto 229 krát, z toho dnes 1 krát.