Odborný útvar NIPOS

Neprofesionální umělecké aktivity dospělých
a estetické aktivity dětí a mládeže

Kontakt: NIPOS-ARTAMA • P.O.Box 12 • Fügnerovo nám. 5 • 120 21 Praha 2
telefon: 221 507 953-4 • e-mail: artama@nipos-mk.cz

English summaryAbout NIPOS


Zpět na úvodní stránku

Komorní a symfonická hudba

Kontakt: Soňa Hanzalová • telefon: 221 507 962 • mobil: 778 702 394 • e-mail: hanzalova@nipos-mk.cz
ARTAMA >> Hudební obory >> Komorní a symfonická hudba >> Přehlídky a festivaly >> Národní festival neprofesionálních komorních a symfonických těles

NF NKST 2009

DRAMATURGIE FESTIVALOVÝCH KONCERTŮ
Národního festivalu neprofesionálních komorních a symfonických těles 2009

 

I. etapa
15. 4. 2009, středa – zahajovací koncert – aula Gymnázia dr. J. Pekaře, Mladá Boleslav – 19.00 hod – Čro 15.00

Komorní orchestr Univerzity Hradec Králové
Slavomír Hořínka: Il poverello Dio
Josef Suk: Meditace na staročeský chorál Svatý Václave
P. Breiner: Beatles Concerto Grosso podle Vivaldiho

Bendův komorní orchestr Ústí nad Labem
Josef Rejcha: Koncert A dur pro violoncello a orchestr (Allegro, Largo maestoso, Rondo)
Violoncello sólo – Doc. Mgr. Jiří Hošek – prof. HAMU Praha
Dirigent – Jiří Havlík

Mladoboleslavský komorní orchestr
1. Benjamin Britten: SIMPLE SYMPHONY (1934)
2. Boisterous Bourée – Allegro ritmico
3. Playful Pizzicato – Presto possible pizzicato sempre
4. Sentimental Sarabande – Poco lento e pesante
5. Frolicsome Finale – Prestissimo con fuoco

II. etapa
21. 4. 2009, úterý – sál Filharmonie Hradec Králové – 19.00 hod – Čro –15.00 hod

Orchestr PRIMAVERA při ZUŠ na Střezině – Hradec Králové
Slavomír Hořínka: Dvě písničky, Sloní ragtime
Jiří Ignác Linek: Symfonia Pastoralis – 1. věta

Komorní orchestr Univerzity Hradec Králové
P. I. Čajkovskij: Serenáda pro smyčcový orchestr – 1. věta
Johan Strauss: árie Adély ( Netopýr)
Vincenzo Bellini: árie Giulliety (Capuleti e Montechi)
árie pro soprán – sólo Stella Marisová
Les Orchestres de Jeunes Alfred Loewenguth (OJAL)
Max Bruch: Koncert g moll pro housle a orchestr, 1. a 2. věta
W. A. Mozart: Předehra k opeře Divadelní ředitel /Der Schauspieldirektor – KV 486

Novoměstský orchestr
Ch. Gounod: Faust – Ballet – 7. část Allegro vivo
A. Dvořák: Symfonie č. 9 – e moll „Z Nového světa“ (1. věta, Adagio, Allegro molto)
H. Shore: The Lord of the Rings – The Fellowship of the Ring, Arr. J. Whitney

 

III. etapa
6. 6. 2009, sobota – Kulturní dům TVAROŽNÁ u Brna – 17.00 hod

Kyjovský komorní orchestr
František Xaver Dušek: Symfonie C–dur (I. Adagio – Allegro, II. Andante, III. Menuetto, IV. Allegro assai)
Jindřich Feld: Concertino per archi e due flauti (I.Allegro non troppo, II. Andante, III. Allegro ben ritmico)
Scott Joplin: A Breeze from Alabama

Jablonecké komorní sdružení
Heinrich Ignatz Franz Biber: Serenáda pro smyčcové nástroje, ponocného a cembalo (Serenada, Allamanda, Aria, Ciacona, Gavotte, Retirada)
Georg Fridrich Händel: Recitativ a árie Sexta z opery Julius César v Egyptě (Recitativo: Vani sono i lamenti, Ária: Svegliatevi nel core)
Petr Tomeš: Koncert pro příčnou flétnu a smyčcový orchestr (Allegretto, Moderato)

Smyčcový orchestr Jeseník
A. Vivaldi: Sinfonie č. 1 – 1. část Allegro
K. P. Bruchmann: Preludium pro smyčce
J. Sibelius: Andante festivo
P. I. Čajkovskij: Valčík č. 2
G. Gershwin: Američan v Paříži, Rhapsody in Blue


7. 6. 2009, neděle – VESELÍ nad Moravou – 17.30 hod

Kyjovský komorní orchestr
František Xaver Dušek: Symfonie C–dur (I. Adagio – Allegro, II. Andante, III. Menuetto, IV. Allegro assai)
Jindřich Feld: Concertino per archi e due flauti (I. Allegro non troppo, II. Andante, III. Allegro ben ritmico)
Scott Joplin: A Breeze from Alabama

Klarinetové kvarteto ZUŠ Zlín
G. F. Händel: Královna ze Sáby
Aleš Pavlorek: 4 Drobky pro čtyři klarinety (1., 2., 3. a 4. Drobek)
D. Bennet: Polka pro 4 klarinety
C. Grundman: Caprice for clarinets
G. Gershwin: Líza

Komorní orchestr Dvořákova kraje Kralupy nad Vltavou
Josef Suk: Meditace na staročeský chorál „Svatý Václave“ (1874–1935)
John Williams: Téma z filmu „Schindler´s List“ (1932–) Pro sólové housle, smyč. orch. a keyboard upravil. V. Mazáček
Leonard Bernstein: Tři tance z „West Side Story“ (1918–1990) I feel pretty, Maria, Tonight, upravil Jiří Teml

 

IV. etapa
25. 6. 2009, čtvrtek – Kostel Českobratrské církve evangelické Brandýs nad Orlicí – 19.30 hod – ČRo – 16.00

Klarinetové kvarteto ZUŠ Zlín
G. F. Händel: Air
G. F. Händel: Královna ze Sáby
Aleš Pavlorek: 4 Drobky pro čtyři klarinety (1., 2., 3. a 4. Drobek)
D. Bennet: Polka pro 4 klarinety
C. Grundman: Caprice for clarinets
G. Gershwin: Líza
G. Gershwin: Lady be good
T. J. Thompson: A Stroll in The city

Komorní orchestr Slávy Vorlové Náchod
Sláva Vorlová: Melodické variace, Opus 23 (skladba věnovaná souboru)
Jos. Mysliveček: Quintetto in C, (Allegro, Andante, Presto)

Zpracovala Soňa Hanzalová
hud. odd. ARTAMA

 

Vloženo 05. 04. 2009 v 12:00 do kategorie Archiv, Národní festival neprofesionálních komorních a symfonických těles.

Zhlédnuto 23 krát, z toho dnes 1 krát.

 
Informace o ochraně osobních údajů na webu NIPOS