STÁTNÍ PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE

informace • konzultace • semináře • festivaly • publikace • periodika

Kontakt: NIPOS • P.O.Box 12 • Fügnerovo náměstí 1866/5 • 120 21 Praha 2
telefon: 221 507 900 • e-mail: nipos@nipos-mk.cz

English summaryAbout NIPOS


Zpět na úvodní stránku

Aktuality

Program Jiráskova Hronova 2017

Pátek 4. srpna 2017

Jiráskovo divadlo, 17.00 – 20.00

DS Vrchlický Jaroměř / režie: Jan Sklenář

A. a V. Mrštíkové, B. Rychlík. M. Krobot: Rok na vsi

 

Sobota 5. srpna 2017

Jiráskovo divadlo, 16.45 – 17.45, 20.00 – 21.00

HOP-HOP, ZUŠ Ostrov / režie: Irena Konývková

Ota Hofman, Irena Konývková: Útěk

 

Sál Josefa Čapka, 16.45 – 17.50, 20.35 – 21.40

Súbor uložit jako Bratislava, SK / režie: Pavel Viecha

Tereza Stachová a kolektiv: Pojednávanie vo veci Genesis

 

Sál Josefa Čapka, 14.15 – 15.20, 19.00 – 20.05, 22.15 – 22.30

Latrina Magika při V.A.D. Kladno / režie: Latrina Magika

Vítězslav Nezval, John Red: Valérie a týden divů

 

Myšárna, 19.00 – 19.25, 14.30 – 14.55, 22.15 – 22.30

Inverze Most / režie: Pavel Skála

Pavel Skála a kolektiv: To si viděl

 

Sokolovna, 22.15 – 23.35

DS Ty-já-tr/NAČERNO Praha / režie: Ondřej Pečený

A. C. Doyle, J. Janků: Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor zlý pes!

 

Šapitó, 21.30 – 23.10

NEKROteatro / režie: Jana Micenková

Jana Micenková: Čekání na Mickey Rourka

 

Neděle 6. srpna 2017

Jiráskovo divadlo, 16.30 – 18.00, 19.30 – 21.00

Rádobydivadlo Klapý / režie: Ladislav Valeš

Ladislav Valeš: …dlouhá cesta

 

Sál Josefa Čapka, 14.00 – 15.05

Súbor uložit jako Bratislava, SK / režie: Pavel Viecha

Tereza Stachová a kolektiv: Pojednávanie vo veci Genesis

 

Sál Josefa Čapka, 16.00 – 17.05, 21.00 – 22.05

Latrina Magika při V.A.D. Kladno / režie: Latrina Magika

Vítězslav Nezval, John Red: Valérie a týden divů

 

Myšárna, 15.30 – 15.55, 17.30 – 17.55, 20.15 – 20.40

Inverze Most / režie: Pavel Skála

Pavel Skála a kolektiv: To si viděl

 

Sokolovna, 14.15 – 15.05, 16.20 – 17.10, 19.00 – 19.50

Rámus Plzeň / režie: Zdena Vašíčková a soubor

Zdena Vašíčková: V prdeli

 

Hotelová škola, 22.15 – 23.05

Jan Mocek a kolektiv

Kukačka (work-in-progres)

 

Malý sál Jiráskova divadla, 22.15 – 23.45

Setkání s Irenou Konývkovou a tvorbou HOP-HOP, ZUŠ Ostrov

 

Šapitó, 15.00 – 15.40

Divadlo U staré herečky / režie: Jiří Vyšohlíd

Tomáš Jarkovský: Ošklivé kačátko

 

Park, 20.30 – 21.30

Geisslers Hofcomoedianten / režie: Petr Hašek

Carlo Gozzi: Láska ke třem pomerančům

 

Šapitó, 21.30 – 22.40

DS Klas / Divadlo Zdrhovadlo Klášterec n/O / režie: Václav Polda

Bohumil Hrabal: Ostře sledované vlaky

 

Pondělí 7. srpna 2017

Jiráskovo divadlo, 16:30 – 18.00, 19.40 – 21.10

BLOK Tanec, tanec… a pantomima

CUKR Rakovník / režie: Eva a Jiří Sukovi

Eva Suková: Něco se mi snaží dostat do hlavy

TS Flash Jaroměř / choreografie: Lenka Halašová, Jaroslava Škvorová

Cesta

Studio Po špičkách Roztoky / choreografie: Zuzana Smugalová a soubor

Mezi židlemi

TS PULS SVČ Opava / choreografie: Eva Vondálová

Když to na nás padne

TPS Magdaléna, Rychnov u Jablonce n/N / choreografie: Ludmila Rellichová a soubor

Milióny v jednoho člověka

Naoko Šumperk / choreografie: Anna Jirmanová a soubor

Sedmá symfonie v baru

Legarmm Klášterec nad Ohří / choreografie: soubor

V kontextu

BT Studio Pardubice / choreografie: Naďa Gregorová

Skrýše

ZUŠ Klapkova Praha / choreografie: soubor

Uzemnění

 

Sál Josefa Čapka, 14.00 – 14.50, 16.30 – 17.20

Záludňáci, ZUŠ Litoměřice / režie: Lenka Pařízková a Záludňáci

Arnošt Lustig, Lenka Pařízková a Záludňáci: Jak daleko je daleko – Léto Ludvíčka Adlera

 

Sál Josefa Čapka, 19.00 – 21.10

Teátr Vaštar Ostružno / režie: Michal Ston

Michal Ston volně na motivy Williama Goldinga: Svině (2017, ostrov)

 

Myšárna, 14.00 – 14.55, 17.40 – 18.35, 19.30 – 20.25, 21.30 – 22.25

Gympl Brandejs, Gymnázium J. S. Machara, Brandýs n/L – Stará Boleslav

/ režie: Kateřina Bartošová

Kótaró Tanaka, Lafcadio Hearn: Ještě jeden příběh…

 

Sokolovna, 15.20 – 15.25, 19.30 – 19.55, 21.35 – 22.00

DěS – MAlá a VElká, Městké divadlo Český Krumlov

/ režie: Veronika Holcová, Marta Hermannová

Josef Hiršal, Bohumila Grögorová: Svět nás má!

 

Náměstí, 13.00

Kejklíř Vojta

 

Hotelová škola, 22.20 – 23.10

Jan Mocek a kolektiv

Kukačka (work-in-progres)

 

Malý sál Jiráskova divadla, 22.20 – 23.50

Prof. Pavel Drábek – beseda

Překlad a adaptace

 

Park, 15.00 – 15.55

Kejklířské divadlo z Doudleb / režie: Vojta Vrtek a Jan Brůček

Vojta Vrtek a Jan Brůček: O kouzelné kuličce aneb Jak Vojta k šikovnosti přišel

 

Park, 19.00 – 19.40

Marco Migliavacca (IT)

MigliaOnSHOW

 

Park, 21.30 – 22.30

SUD Suchdol nad Lužnicí / režie. Lenka Cvrčková st.

Lenka Cvrčková ml., Vít Chaloupka: Sherlock Holmes – zrození zla

 

Šapitó, 22.30 – 23.40

Divadlo BANDA / režie: Pavel Němec

Pavel Němec: Klaun

 

Úterý 8. srpna 2017

Jiráskovo divadlo, 17.00 – 18.35, 19.30 – 21.05

Divadlo poPUD Brno / režie: Jiří Petrů

Julia Cho: Archiv jazyků

 

Sál Josefa Čapka, 16.30 – 18.40

Teátr Vaštar Ostružno / režie: Michal Ston

Michal Ston volně na motivy Williama Goldinga: Svině (2017, ostrov)

 

Sál Josefa Čapka, 20.00 – 20.50

Záludňáci, ZUŠ Litoměřice / režie: Lenka Pařízková a Záludňáci

Arnošt Lustig, Lenka Pařízková a Záludňáci: Jak daleko je daleko – Léto Ludvíčka Adlera

 

Sokolovna, 14.00 – 15.10, 21.30 – 22.40

DS Vojan Libice nad Cidlinou / režie: Jiří Hlávka

Jiří Hlávka na motivy Viktora Dyka: Co vyprávěl Sepp Jörgen

 

Myšárna, 14.00 – 14.55, 15.40 – 16.35, 17.30 – 18.25, 23.00 – 23.55

Gympl Brandejs, Gymnázium J. S. Machara, Brandýs n/L – Stará Boleslav

/ režie: Kateřina Bartošová

Kótaró Tanaka, Lafcadio Hearn: Ještě jeden příběh…

 

Malý sál Jiráskova divadla, 21.40 – 22.40

Divadlo Dagmar Karlovy Vary / režie: Jan Hnilička

Anna Barkovová, Hana Franková, Magdaléna Hniličková: Anna

 

Šapitó, 15.00 – 16.00

Martin Hak

Děda Jožka

 

Park, 16.30 – 17.30

Kejklířské divadlo z Doudleb / režie: Vítězslav Marčík

Vítězslav Marčík: Don Quijote z Doudleb

 

Park, 19.00 – 20.30

We are C! Praha / režie: Martin Vokoun

William Shakespeare: Sen noci svatojánské

 

Šapitó, 18.00 – 18.45

DS JeLiTa Nymburk / režie: Michal Douša

Jean-Paul Sartre: S vyloučením veřejnosti

 

Středa 9. srpna 2017

Jiráskovo divadlo, 16.30 – 17.35, 20.30 – 21.35

Reverzní dveře Brno / režie: Kamila Konývková Kostřicová

Jean-Paul Sartre, Kamila Konývková Kostřicová: Já jsem Lucien

 

Sál Josefa Čapka, 16.30 – 18.30, 19.30 – 21.30

BURANTEATR Brno / režie: Šimon Caban

Michal Isteník, BURANTEATR, Šimon Caban: Univerzální sci-fi

 

Sokolovna, 14.00 – 14.35, 15.30 – 16.05, 19.30 – 20.05

JAKKdo, ZUŠ F. A. Šporka Jaroměř

A. a V. Mrštíkové, J. Holasová a soubor: Musí to bét?

 

Malý sál Jiráskova divadla, 22.10 – 23.10

Divadlo Dagmar Karlovy Vary / režie: Jan Hnilička

Anna Barkovová, Hana Franková, Magdaléna Hniličková: Anna

 

Jiráskovo divadlo, 22.15 – 23.35

Červená

předpremiéra dokumentu Olgy Sommerové

 

Šapitó, 15.00 – 15.40

Divadlo Toymachine / režie: Tomáš Běhal, Tomáš Podrazil

Tomáš Běhal, Tomáš Podrazil: Král Karel

 

Čtvrtek 10. srpna 2017

Jiráskovo divadlo, 19.00 – 20.15, 21.30 – 22.45

Divadelní studio Tišina, Ťumeň, Rusko / režie: Marina Delikatnaja

Nikolaj Vasiljevič Gogol: Revizor

 

Jiráskovo divadlo, 14.30 – 15.00, 16.30 – 17.00

TS Light Praha / režie: Lenka Tretiagová

Lenka Tretiagová: Děti lví srdce

 

Sál Josefa Čapka, 16.20 – 18.50, 20.45 – 23.15

Divadlo Letí / režie: Martina Schlegelová

Anna Saavedra: Olga (Horrory z Hrádečku)

 

Sokolovna, 10.30 – 10.55

JAKKdo, ZUŠ F. A. Šporka Jaroměř

A. a V. Mrštíkové, J. Holasová a soubor: Musí to bét?

 

Sokolovna, 15.30 – 15.55, 17.30 – 17.55, 20.45 – 21.10

Divadlo Vydýcháno, ZUŠ Liberec / režie: Lukáš Horáček, Tomáš Holý a soubor

Joseph Jacobs, Lukáš Horáček: Andrew Coffey – vyprávěj příběh

 

Myšárna, 19.30 – 20.30, 21.00 – 22.00

Martin Hak

Píseň pro lakomce

 

Náměstí, 17.45 – 18.15

TS Light Praha

Lidovky „Light“

 

Park, 15.00 – 15.40

Marco Migliavacca (IT)

MigliaOnSHOW

 

Park, 17.00 – 18.20

Divadelní klub Jirásek Česká Lípa / režie: Václav Klapka

Václav Klapka: Commedia ála carte

 

Šapitó, 22.30 – 22.55

Frikulíni / režie: Frikulíni

Frikulíni: Pecky v mandarinkách

 

Pátek 11. srpna 2017

Jiráskovo divadlo, 16.30 – 17.50, 19.45 – 21.05

DS Symposion Třebechovice pod Orebem / režie: Petr Hofman

Alfred Jarry: Vono to pude aneb Král Ubu

 

Sál Josefa Čapka, 14.15 – 15.45, 21.30 – 23.00

Divadelní klub Jirásek Česká Lípa / režie: Václav Klapka

Václav Klapka: Commedia ála carte

 

Sokolovna, 10.30 – 10.55

Divadlo Vydýcháno, ZUŠ Liberec / režie: Lukáš Horáček, Tomáš Holý a soubor

Joseph Jacobs, Lukáš Horáček: Andrew Coffey – vyprávěj příběh

 

Sokolovna, 17.30 – 18.35, 20.00 – 21.05

Slovanský tyátr, Slovanské gymnázium Olomouc / režie: Zdeněk Vévoda

Alois a Vilém Mrštíkové, Zdeněk Vévoda: Maryša

 

Myšárna, 16.30 – 17.05, 18.15 – 18.50, 21.40 – 22.15

Mikrle Jaroměř / režie: Jarka Holasová, Matěj Kubina

K. Čapek, J. Holasová, M. Kubina: Šlépjej

 

Náměstí, 19.00 – 19.25

Divadlo A+O Praha / režie: Divadlo A+O Praha

Divadlo A+O Praha na motivy italské pohádky: O třech hrbáčcích

 

Malý sál Jiráskova divadla, 22.00 – 23.20

Divadlo Navenek Kadaň / režie: Tereza Gvoždiaková

Ira Levin: Veroničin pokoj

 

Šapitó, 15.00 – 16.00

Divadlo 100 opic / režie: Jakub Vašíček a soubor

Jakub Vašíček a soubor: DlouŠiBy

 

Sobota 12. srpna 2017

Jiráskovo divadlo, 16.00 – 17.20, 19.20 – 20.40

1. neratovická divadelní společnost / režie: Miroslav Král

Charles Perrault: Oslí kůže aneb Nebojíš se, princezničko?

 

Sál Josefa Čapka, 16.30 – 17.50, 19.20 – 20.40

Kočovné divadlo Ad Hoc / režie: Kočovné divadlo Ad Hoc

Jan Duchek: Nové TV

 

Sokolovna, 10.30 – 11.35

Slovanský tyátr, Slovanské gymnázium Olomouc / režie: Zdeněk Vévoda

Alois a Vilém Mrštíkové, Zdeněk Vévoda: Maryša

 

Sokolovna, 14.30 – 15.05, 18.20 – 18.55

GT Hlinsko / režie: Tomáš Pšorn, Lada Leszkowová

Václav Havel: Havlovy kraťasy: Vernisáž

 

Myšárna, 14.00 – 14.35, 15.30 – 16.05, 17.45 – 18.20

Mikrle Jaroměř / režie: Jarka Holasová, Matěj Kubina

K. Čapek, J. Holasová, M. Kubina: Šlépjej

 

Náměstí, 21.30

Slavnostní zakončení JH s ohňostrojem

 

 

Vloženo 13. 07. 2017 v 00:17 do kategorie Aktuality, Aktuálně, Jiráskův Hronov - mezidruhová divadelní přehlídka, Jiráskův Hronov 2017, Program.

Zhlédnuto 2 806 krát, z toho dnes 1 krát.